Depo rafları

Depo raf çeşitleri pratik ve ekonomik kullanım özellikleri ile öne çıkan ürünlerdir. Depolama, arşivleme gibi alanlarda son derece iyi bir çözüm ortağı ürünlerdir. Bu ürünler özellikle depolanması düşünülen ürünlerin ağırlık ve boyutlarına uygun olarak tasarlanır. Gerektiğinde taşıma kapasiteleri artırılabilen bu raf modelleri birçok bakımdan avantaj sunar. Depo raf çeşitleri arasında; sırt sırta raf sistemleri, konsol kollu modeller, hafif yük taşıma rafları, mezanin raflar sayılabilir.

  • Çelik raf sistemleri depolama gereksinimi açısından ideal çözümlerdir. Montaj ve kurulum açısından kolay tasarımlardır.
  • Sırt sırta raf sistemleri depolama alanında en fazla tercih edilenlerden biridir. Fazla ürün depolama bakımından yüksek bir avantaj sunması ve yatay yüksekliklerin ayarlanabilir olması önemli avantajlarındandır.
  • Konsol kollu çelik raflar ise istenilen sayıda raf kurulabilmesine imkân tanıyan ürünlerdir. Ayarlanabilir konsol kolları ile çok işlevseldir ve ürünlerin boyutlarına göre ayarlama yapılabilir.
  • Hafif yük taşıma raflar kullanıcıya yer tasarrufu sağlarken ağırlığı fazla olmayan ürünlerin kullanımı açısından idealdir.
  • Mezanin raflar ise depo alanlarının yüksekliğine göre katlar çıkabileceğiniz sistemlerdir. Farklı kullanım şekilleri olması avantajları arasındadır.